פרס נשיא המדינה וראש הממשלה
נוהל הפרס
גלריית תמונות

 

 

 

 

 

ירושלים, א' בניסן התשע"ז

28 במרץ 2017 

  

 

 

הנדון: פרס נשיא המדינה וראש הממשלה – סיכום החלטות הועדה לשנת התשע"ז

 

החלטות הועדה בדבר הזוכים:

1. מכל העבודות שהוגשו על ראש הממשלה משה שרת ז"ל, הביוגרפיה של פרופ' גבריאל (גבי) שפר הינה המקיפה והיסודית ביותר הנותנת תמונה מלאה לחייו ופועלו של ראש הממשלה השני של מדינת ישראל. לפיכך- החליטה הועדה להעניק את הפרס לפרופ' שפר.

לעיון בתוכן הספר ניתן להכנס לכאן


2. פועלה של עמותת שרת להנצחת משה שרת ראויה לכל שבח. בניו מקדישים את זמנם ומרצם לאיסוף כתביו של אביהם ולהוצאתם לאור. לפיכך החליטה הועדה לתת להם תעודת הוקרה על מפעל  חיים להנצחת דמותו ופועלו של שרת. את הפרס קיבל יעקב שרת בשם העמותה.

לאתר העמותה

 

3. מכל העבודות שהוגשו להנצחת הנשיא יצחק נבון בולטת בייחודה ההצעה של גב' לאה מרמורשטיין-ירחי לעיצוב גופן ע"ש נבון המבוססת על מוטיבים מבית הכנסת העתיק בטולדו. הגופן, לכשיתקבל, יעשה את שמו של הנשיא נבון שגור בפרסומים עבריים רבים בדפוס ובאינטרנט. הועדה מצאה את הגופן ע"ש  נבון כראוי לקבלת הפרס להנצחתו.

לצפייה בגופן ניתן להכנס לדף הפייסבוק של המעצבת

 

4. בית חינוך תל"י על שם יצחק נבון, בהוד השרון, הכין מערכי שיעור ותכני לימוד לפיתוח הזדהות עם הנשיא נבון כדמות מופת באמצעות תהליכי הוראה של חקר ויצירה. בית הספר הכין תוכנית לימוד שנתית לשכבות הגיל השונות, הוציא עיתון הכולל סיקור על חייו ופועלו, וקיים חידון בנושא מורשת נבון. בכך מילא בית הספר בתוכן חינוכי את החלטתו להסב את שמו לבית הספר ע"ש יצחק נבון. לפיכך החליטה הועדה להעניק לבית הספר תעודת הוקרה על פועלו להנצחת מורשת הנשיא נבון. את תעודת ההוקרה לבית הספר קיבלו מנהלת בית הספר הגב' אורית בר- אור ויו"ר הנהגת תלמידי בית הספר, עילי רז.

לאתר בית הספר

 

 

5. המיצג שהכינו שבט "הנשיא" בתנועת הצופים והפעילות החינוכית שנעשתה סביבו ראויים להוקרה ועידוד בכדי למשוך את הנוער להתעניין בפועלם ומורשתם של מנהיגי המדינה. לפיכך החליטה הועדה להעניק לשבט "הנשיא" תעודת הוקרה על פועלם להנצחת הנשיא נבון וראש הממשלה שרת. את התעודה בשם שבט הצופים קיבל חניך השבט  עומרי קאופמן.

קישור לסרטון הסוקר את המיצג שהכינו חברי שבט הצופים, ניתן לראות כאן