לוקחים חלק בעשייה משמעותית: העמותה הישראלית שמסייעת לילדים בעלי צרכים מיוחדים ובעיות נפשיות

בעיות רגשיות ונפשיות, בשילוב עם צרכים מיוחדים, אלו מצבים שקשה להתמודד איתם לבד. ההתמודדות קשה בכמה מישורים – גם לסובל מהבעיה הרגשית והנפשית קשה להשתלב בתחומי החיים השונים מצד אחד, וגם לסביבה שלו, כמו למשפחתו ולחבריו, קשה לתת את התמיכה המדויקת שתסייע לו. עמותת לב ונפש מעניקה סיוע כזה בכמה דרכים שונות.

שילוב של אוכלוסיות בקהילה

אוכלוסיות שונות, כמו אוכלוסיית בעלי הצרכים המיוחדים ואוכלוסיית המתמודדים עם בעיות רגשיות ונפשיות, יכולות למצוא תועלת גדולה בסיוע פרקטי בהשתלבות בקהילה. כאשר אנו מדברים על השתלבות כזו, מדובר על השתלבות שנוגעת לכל תחומי החיים השונים, כמו תעסוקה, כלכלה ופנאי למשל. ההשתלבות הזאת משמעותית, מכיוון שאותן אוכלוסיות מתחילות עם נקודת פתיחה נמוכה כביכול, אך עדיין מדובר על אוכלוסיות שיש להן את היכולת ואת הרצון להשתלב. סיוע ייעודי יכול לעשות את ההבדל בין השתלבות מוצלחת לבין השתלבות שאינה כזאת.

סיוע מעמותה ייעודית

המדינה מציעה לאנשים שזקוקים לסיוע בהשתלבות בתחומי החיים השונים עזרה בדמות תוכניות מיוחדות לשילוב, סבסוד של טיפולים פרא רפואיים כמו ריפוי בעיסוק למשל וכן קצבאות בהתאם למצב הספציפי ממנו סובל כל אדם. למרות זאת, הסיוע שהמדינה מציעה לא תמיד מספיק, לא תמיד ישיר ולא כולל ליווי אישי. עמותה ייעודית שמתמחה במתן סיוע לבעלי צרכים מיוחדים ובעיות רגשיות ונפשיות, כמו לב ונפש, תוכל לתת את הסיוע המדויק והמתאים, בין היתר באמצעות תוכניות שונות שמפעילה העמותה.

 

 

צרכים מיוחדים ובעיות נפשיות

צריך לעשות הפרדה בין צרכים מיוחדים ובעיות רגשיות ונפשיות. למרות שקיימת הפרדה בין התחומים הללו, אפשר לשים לב שכל מי שסובל מבעיות נפשיות וכל מי שבעל צרכים מיוחדים, זקוקים לקבלת התמיכה המתאימה להם. בעוד שצרכים מיוחדים לרוב מגיעים עם הלידה, או בשלב מוקדם בחיים, בעיות נפשיות עשויות גם לצוץ בפתאומיות במהלך החיים.

תמיכה במישורים שונים

מתן תמיכה וסיוע יכול וצריך להגיע לידי ביטוי בכמה מישורים שונים. הם באים לידי במתן תמיכה בקווי טלפונים לייעוץ, בסיוע בהשתלבות בתעסוקה, במחקר ופיתוח שמגבירים מודעות והבנה, ביצירת מסגרות ובחלוקת מזון לנזקקים.

קווי ייעוץ ותמיכה

קווי תמיכה וייעוץ שמפעילה העמותה מאפשרים למי שזקוקים לתמיכה רגשית באופן מידי, או לסיוע בקבלת החלטות שונות בטווח הזמן המיידי, הבינוני או הרחוק, להרים את הטלפון, לחייג ולמצוא חבר עמותה לשוחח עימו.

תעסוקה

בעלי צרכים מיוחדים ומתמודדים עם בעיות רגשיות ונפשיות מוצאים את עצמם מתקשים להיכנס אל שוק התעסוקה. עמותת לב ונפש מאפשרת להם למצוא עבודה בצורה נוחה יותר, במקום עבודה שידע לקבל אותם ולהשתמש לטובה ביכולות שלהם. השתלבות בשוק העבודה הכרחית להשתלבות בקהילה ולניהול מחיה תחת איכות חיים ראויה.

הגברת הבנה ומודעות

מודעות כלפי בעיות נפשיות וכלפי צרכים מיוחדים, יחד עם ההבנה של אלו כלפי החברה וכלפי אלו שסובלים מהם, היא חיונית לצורך שיפור היכולת של מתמודדים עם בעיות רגשיות ונפשיות וכן בעלי צרכים מיוחדים להשתלב בחברה בצורה טובה יותר. העמותה תורמת לכך באמצעות מחקר ופיתוח מתמיד.

לסיכום

בעלי צרכים מיוחדים ומתמודדים עם בעיות רגשיות ונפשיות זקוקים למעטפת במישורים שציינו עד כה. מעטפת איכותית וטובה תאפשר להם לנהל את החיים שלהם בצורה טובה יותר ולהצליח לשים את המצוקות או את הצרכים המיוחדים שלהם בצד במקרים רבים. עמותת לב ונפש מציעה מעטפת של תמיכה וסיוע במישורים רבים, גם לבעלי צרכים מיוחדים ובעיות נפשיות וגם לסביבה הקרובה שלהם.

שאלות בנושא לוקחים חלק בעשייה משמעותית: העמותה הישראלית שמסייעת לילדים בעלי צרכים מיוחדים ובעיות נפשיות

למידע נוסף על לוקחים חלק בעשייה משמעותית: העמותה הישראלית שמסייעת לילדים בעלי צרכים מיוחדים ובעיות נפשיות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד