5 מקומות היסטוריים וחשובים בירושלים

אומרים שעשרה קבין של יופי ירדו על העולם, ותשעה מהן לקחה ירושלים. לא ברור אם העניין הזה נבדק בצורה מדעית, אבל אין ספק שירושלים היא מהמקומות היפים, החשובים והמעניינים בעולם כולו. החשיבות הגדולה שלה לשלוש הדתות המרכזיות בעולם הפכה אותה למוקד עלייה לרגל משחר הימים ועל כן היא מלאה במקומות היסטוריים מעניינים וחשובים מאד. אם לא יצא לכם לבקר בה בעולם, אנו ממליצים לעשות זאת בהקדם האפשרי. כדאי מאד להכיר את הנופים המדהימים העוטפים בה, להתהלך בסימטאות העיר העתיקה ולהכיר את האתרים והשכונות הכי יפות בה. למי שמתכנן יום שכזה ולא יודע ממה מאיפה כדאי להתחיל, הנה רשימה של חמש מקומות היסטוריים ומעניינים במיוחד שחשוב ומומלץ לבקר בהם.

הר הרצל

הר הרצל הוא למעשה בית הקברות הלאומי של מדינת ישראל, וקבורים בו הרבה מגדולי האומה וגם רבים מגיבורי ישראל שנפלו במערכות ובמלחמות להגנה על המולדת ובפעולות איבה. מצבות בירושלים ניתן למצוא במגוון מקומות כשחלקן כמובן בעלות חשיבות היסטורית גדולה, אך במקום הזה, שהוא גם יפה בצורה יוצאת דופן, יש ריכוז גדול מאד של היסטוריה מרתקת ועוצרת נשימה. בין האישים המוכרים הקבורים שם תוכלו למצוא את יגאל ידין, עמנואל מורנו, יוני נתניהו וכמובן חוזה המדינה בנימין זאב הרצל.

הכותל המערבי

אי אפשר לדבר על ירושלים בלי לדבר על השריד ההיסטורי והקדוש שהוא הכותל המערבי. הוא אחד מארבעת הקירות שהקיפו את בית המקדש בתקופת בית שני ועד לימינו אנו הוא מושך אליו מדי שנה עשרות אלפי מבקרים שבאים להתפלל או פשוט להתפעל מהשריד המדהים ויוצא הדופן הזה.

מקומות חשובים - בירושלים

עיר דוד

על פי המחקרים, עיר דוד היא הנקודה בה שכנה ירושלים הקדומה החל מתחילת דרכה ועד אמצע ימי הביניים. המקום המיוחד הזה טומן בחובו כל כך הרבה סיפורים היסטוריים של העם היהודי, שפשוט חובה לבקר בו ולשמוע אפילו קצת מהסיפורים. מומלץ בהחלט לערוך סיור במקום עם מדריך טיולים כדי לצבור כמה שיותר ידע חשוב ומעניין.

טיילת החומות

ירושלים כל כולה היא מקום היסטורי עם אווירת קדושה ייחודית מובהקת, במיוחד כשמדובר בעיר העתיקה. הליכה על טיילת החומות, המתאפשרת בכל מקטע מעבר להר הבית כמובן, מדגישה ומחדדת את הניגוד בין הקדושה של העיר לבין החול ומאפשרת להתפעל מהבנייה ההיסטורית בצורה הכי נקייה ופשוטה שאפשר.

מוזיאון יד ושם

ככל שמדובר בהיסטוריה של העם היהודי, השואה היא אחד החלקים הקשים והמכוננים שבה. מוזיאון יד ושם לזכר ולהנצחת קורבנות השואה, יודע לספר בצורה מצוינת ומרתקת למדי את הסיפור של יהודי אירופה לפני, במהלך ואחרי מלחמת העולם השנייה. מומלץ מאד לבחור בסיור מודרך שנעשה במספר שפות לנוחיות המבקרים ובשום אופן לא לפספס ביקור במקום הכל כך חשוב ומיוחד הזה.