מדינת הנתינה: עמותות הן נכס לחברה הישראלית. וכך אפשר לגייס עבורן כספים

אם אתם רוצים לתרום לעמותות ולא יודעים איך עושים את זה, המאמר הבא מיועד עבורכם. למה פעילות העמותות חשובה בארץ ואיך תורמים עבורן כסף? כל התשובות לפניכם.

למה פעילות העמותות חשובה בארץ?

מאז ימי קדם, בנוסף לתקציבים הממשלתיים, עמותות נאלצו להתמודד עם סיוע חיצוני על מנת לספק את השירותים שהן נוסדו כדי לספק. כל תרומה, בין אם בכסף ובין אם אחרת, מהווה בבחינת דלק למנוע פועם. בהמשך המאמר נציג בפניכם את האתר הזה מאפשר גיוס תרומות לגופים כאלה, נדבר על כך בהמשך.

הפעילות של ארגונים ותאגידים ללא מטרות רווח משלימה פעמים רבות את אלו של המגזר הציבורי, הכוללת פעילות של ארגונים קהילתיים, ארגונים חברתיים, ארגוני צדקה ומרכזי סיוע, הפועלים גם בתחום הסיוע והסיוע. רווחה לנזקקים, חולים וקשישים מציעים עזרה לצעירים בסיכון ועוד.

מה חשוב לבדוק לפני שתורמים לעמותה?

ראשית, מומלץ כי גורם הרישוי יתאגד כעמותה או תאגיד לתועלת הציבור. אם התשובה חיובית, דעו כי רשם האגודות של משרד המשפטים מפקח על אגודות ותאגידים לטובת הציבור. צוות רשם העמותות ברשות ההתאגדות ממליץ על כמה "כללי זהב" לתורמים על מנת להבטיח שכספים שנתרמו לעמותות ותאגידים אכן יגיעו ליעדו וישמשו כראוי למטרה שלשמה נתרם.

אל תהססו לבקש מהעמותה פרטים למה תשמש התרומה וכן הנחיות לאן תגיע התרומה אם לא תעמוד ביעד או אם רק חלק מהתרומה מנוצל. אם תורם מעוניין שתרומתו תשמש למטרה מסוימת בלבד, עליו להבהיר זאת לנציג העמותה לפני התרומה. כאשר תרומה ייעודית משמשת למטרה מסוימת בלבד, לא תשתמש העמותה בתרומה למטרות אחרות אלא אם התקבלה הסכמת התורם.

 

 

כמו כן, על פי חוק, עמותות חייבות להנפיק קבלות על תרומה. הקבלות חייבות לכלול לפחות את שמך, שם העמותה, מספר העמותה וסכום התרומה. הקבלות מהוות גם כלי חשוב לבקרה פנימית וחיצונית על תקינות פעילות העמותה.

האתר JGIVE עושה עבורכם את הכל

ארגון חברתי ללא מטרות רווח שהוקם בשנת 2014 על ידי קרן עשור לקידום תרבות הנתינה של ישראל וישראל. האתר פיתח תשתית טכנית שתנגיש את עולם הנתינה לציבור כך שבין אם אתה תורם, עמותה, פילנתרופ או חברה עסקית – הוא יהווה בית לכל המעשים הטובים שאתה מתכנן לעשות.

JGive היא פלטפורמת הנתינה היחידה בישראל המאפשרת לתורמים להבין את התנהגות העמותה ואת הקצאת המשאבים שלה באמצעות מדדי שקיפות המוצגים בעמוד של כל עמותה. כך אתה יודע בדיוק למי תגיע התרומה שלך וכמה ממנה מגיע ליעדה.

JGive הוא המקום היחיד בישראל שמנפיק קבלה על כל התרומות שלכם במהלך השנה, המאושרת לשימוש על ידי רשויות המס. בנוסף, בסוף כל שנה תוכל להגיש בקשה לזיכוי מס דרך האזור האישי שלך.

JGive הוא ארגון ללא מטרות רווח שפעילותו ממומנת בעיקר על ידי פילנתרופים, מה שמאפשר לו לגבות עמלה נמוכה מאוד עבור העברת ועיבוד התרומה שלכם. לכולנו חשוב שהתרומות שלנו יגיעו לאנשים הנכונים ויעשו דבר טוב ככל האפשר. זו הסיבה שהאתר הזה יצר מדדי שקיפות שונים לפעילות כל העמותות, מכוון שהוא יודע שזה מה שחשוב לתורמים שלו ולא פחות חשוב מזה, יגרום להם לחזור אליו שוב ולתרום שוב וזה כמובן יתרון אדיר.

לסיכום

אין ספק שעמותות הן נכס לחברה הישראלית וככל שנתרום להן יותר, כך תחושת המעורבות שלנו תגבר וכמובן שנעזור לנזקקים שצריכים את העזרה שלנו יותר מכל.

שאלות בנושא מדינת הנתינה: עמותות הן נכס לחברה הישראלית. וכך אפשר לגייס עבורן כספים

למידע נוסף על מדינת הנתינה: עמותות הן נכס לחברה הישראלית. וכך אפשר לגייס עבורן כספים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד