שומרים על החשובים עלינו מכל: 9 טיפים שיעזרו בבעיית שכחת ילדים ברכב

בשנים האחרונות יותר ויותר ילדים מוצאים את מותם ברכב, במיוחד בקיץ החם. המון הורים אומרים ש"לי זה לא יקרה" אך העובדות אכן מספרות אחרת. קבלו 9 טיפים שיעזרו בבעיית שכחת ילדים ברכב.

השאירו את התיק במושב האחורי

רצוי לשים תיקים עם מסמכים ופריטים נוספים במושב האחורי, כך שלפני היציאה מהרכב יש לפנות למושב האחורי, לא לשכוח את הילדים. אנחנו מדברים אמנם על התיק, אך זה נכון כמובן לכל חפץ אחר ששייך לכם או לילדים, כמו המוצץ שלהם, המחשב הנייד שלכם ועוד. אגב, באתר של אסק רלב"ד תוכלו למצוא את כל המידע החשוב והטיפים החשובים שיעזרו לכם בבעיית שכחת ילדים ברכב, מומלץ להציץ.

השאירו את הטלפון הנייד מאחורה

הטלפון שלכם הוא אולי הפריט הכי חשוב עבורכם ולכן אנחנו בטוחים שאם תשאירו אותו במושב האחורי תהיה לכם סיבה מספיק טובה לחזור אליו ולהיזכר שיש לכם ילדים מאחורה. כיום ברוב הרכבים יש מערכת שמע עם בלוטוס, תוכלו לנהל ממנה את השיחות והשאיר את הנייד מאחורה.

התקינו מערכת בטיחות

כדאי לנצל את ההטבות שמעניקה המדינה ולהתקין מערכות בטיחות לרכב הכוללות שכחת ילדים, מצלמות דרך ועוד. ביחס לכל האופציות האחרות, זו אולי האופציה היעילה והמתקדמת ביותר למניעה של שכחת ילדים ברכבים.

אל תעשו שיחות עבודה

כל מי שעסוק בעבודה יכול לשכוח מהילדים באוטו, אז במידת האפשר כדאי להימנע משיחות אלו בזמן הנסיעה, ורצוי לנצל נסיעות משותפות לשיחה ולשיר עם הילדים. חלק גדול מהמקרים שבהם הורים שכחו ילדים ברכב נבע משיחות טלפון שקשורות לעבודה, כאלה שהוציאו לגמרי את ההורים מריכוז וגרמו להם פשוט לשכוח אותם ברכב.

 

 

התקינו אפליקציה לנייד

כיום יש מגוון רחב של אפליקציות לנייד שישלחו לכם תזכורת להוציא את הילד מהרכב. אתם יכולים להוריד את האפליקציה הכי נוחה לשימוש ואולי אפילו להשתמש בכמה מהן, על מנת שתהיו בטוחים שאחת מהן תעבוד כמו שצריך בזמן אמת.

התקינו חיישן משקל

ישנן מערכות שונות עם חיישני משקל המותקנות מתחת למושב הילד ושולחות התראה או הודעה לגורם שנקבע מראש במידה וילד יושב במושב כשהרכב סגור  כך תוכלו אתם ההורים לדעת  שהילד שלכם נשאר ברכב ולמהר למקום ולהוציא אותו, זה פשוט מציל חיים.

דברו עם הילדים בזמן הנסיעה

גם אם מדובר בתינוק אנחנו ממליצים לכם לדבר איתו במשך כל הנסיעה. העניין פה הוא לא השיחה או האיכות שלה, אלא לגרום לכם כל הזמן להיזכר בכך שיש אתכם עוד מישהו ברכב ושאסור לכם לשכוח אותו בתוכו.

שימו תזכורת בווייז

אם לא ידעתם את זה, באפליקציית ווייז יש פיצ'ר שמאפשר לכם להגדיר את השמות של הילדים שלכם ולקבל תזכורת להוציא אותם מהרכב כשאתם מגיעים ליעד. אז נכון, אמנם אנחנו לא מציעים לכם לסמוך רק על וויז, אך זה בהחלט פיצ'ר שיסייע לכם למנוע שכחת ילדים ברכב בתום הנסיעה.

קבעו שיחה עם בן או בת הזוג

בכל בוקר מחדש דרשו מבן או בת הזוג להתקשר אליכם במועד שבו אתם מפזרים את הילדים למסגרות. הם יזכירו לכם לא לשכוח את הילד ברכב בזמן אמת וזה כמובן יעיל מאד. צרו לעצמכם שיגרה כזו והקפידו עליה עד שזה יהיה ממש הרגל עבורכם, אחרת זה לא יהיה יעיל.

לסיכום,

אם אתם רוצים לשמור על הילדים החשובים לכם מכל אנחנו ממליצים לכם להשתמש בטיפים שהצגנו במאמר זה.

שאלות בנושא שומרים על החשובים עלינו מכל: 9 טיפים שיעזרו בבעיית שכחת ילדים ברכב

למידע נוסף על שומרים על החשובים עלינו מכל: 9 טיפים שיעזרו בבעיית שכחת ילדים ברכב

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד