מהעיר ברסלאו שבגרמניה ועד נהריה שבישראל: חברת זוגלובק איתנו כבר יותר מ-80 שנה

האמת היא שאין יותר מידי כאלה שלא מכירים את זוגלובק, וכשאנחנו בוחנים את ההיסטוריה שלה מאז יום הקמתה זה נראה לנו דיי טבעי. קבלו את זוגלובק, החברה שהחלה את דרכה בעיר ברסלאו שבגרמניה וכיום היא חיה ובועטת במדינת ישראל.

קצת על זוגלובק

כבר למעלה מ-80 שנה לאחר הקמתה, עומדת זוגלובק בחזית תעשיית המזון הישראלית כיצרנית ומוכרת מגוון רחב של מוצרי בשר, נקניקים, פסטרמות, נקניקיות, מוצרי בשר "על הגריל" ומוצרי ירקות. זה הולך יד ביד עם מגוון רחב של מאפים קפואים, כולל פיצות מיובאות ומוצרי מאפה פרמיום מתוצרת ישראל. כמו כן, זוגלובק מספקת שירותי הפצה למספר חברות בישראל באמצעות מערך ההפצה המוביל והמתקדם של החברה. זוגלובק אמונה על מגוון רחב של מוצרים מעולים כמו נקניקיות טבעוניות ועוד.

כחברה מובילה עם מסורת ארוכת שנים, זוגלובק צמחה עם מדינת ישראל, תוך הקפדה על שימור המצוינות, האיכות והמסורת המשפחתית. בנוסף לכך, כחברה המציבה את השאיפה לשיפור מתמיד בלב הארגון שלה "אני מאמין", קבוצת זוגלובק מקפידה על חדשנות מתמדת, מצוינות וחתירה לשלמות בכל התחומים.

ההיסטוריה של זוגלובק

המפעל של זוגלובק הוקם בשלזיה על ידי אברהם ריינהולד זוגלובק ואשתו אירמגרד לבית קבילצקי. בשנת 1937 עלתה משפחת זוגלובק לארץ והעתיקה את המפעל ההיסטורי הזה לנהריה, כאשר בשנה זו חנכו את בית החרושת לנקניק כשר – קבילצקי את זוגלובק. מבית החרושת הזה יצאה התוצרת הראשונה לשוק המצומצם מאד של אותם הימים. הסיבה היא שמעט מאד אנשים יכלו להרשות לעצמם לרכוש את המוצרות הללו.

 

 

תחילת שנות החמישים – מייצרים נקניק מחזה הודו

עם הזמן ובאופן טבעי התנתק המפעל מהמקורות שממנו הוא רכש את חומרי הגלם שלו, מה שהביא את המנהלים לאתר תחליף הולם לחומרי הגלם שלו. בתוך כך, החלו במפעל זוגלובק להשתמש בתרנגולי הודו לראשונה בישראל, מה שהופך את המפעל הזה לייחודי כל כך. באותן השנים זוגלובק התחילו לייצר נקניקי חזה הודו, מה שלימים הפך לפס ייצור שלם, זו בדיוק הסיבה שבגינה אנחנו מדברים פה על תהליך שהוא לא פחות ממהפכני.

שנות השישים – מייצאים מוצרים לשווקים באירופה ובאמריקה

בשנות השישים גורמים כאלה ואחרים ניסו לעודד את זוגלובק ולהגביר את פעולות הייצוא שלה לשווקים באירופה. בסוף שנות השישי השתתפה זוגלובק ביריד מזון בגרמניה, בעיר קלן, ומאז ההזמנות מבחוץ לא הפסיקו להגיע אליה. לאור העובדה שהסטנדרטים של זוגלובק הם כל כך גבוהים, השווקים באירופה מאד אהבו את המוצרים שלה ומאד התחברו לאיכות שלהם.

אנחנו מגיעים לשנות התשעים שבהן הוקם מפעל טבע שהיה אמון על ייצור תחליפי בשר מחלבון צמחי. המטרה של המפעל הזה היא לייצר מוצרים שקרובים ככל שניתן לטעם של מוצרי הבשר האמיתיים. בתוך כך, זוגלובק היא חלוצה בתחום הזה והיא הראשונה למעשה שניסתה שהפיקה מוצרים טבעוניים שקרובים כל כך בטעמם לטעם של הבשר המקורי.

זוגלובק כיום

כיום זוגלובק היא למעשה מעצמה גדולה ויש לה מגוון רחב של מפעלים ברחבי הארץ, כמו זה בנהריה, שלומי, קיבוץ ברור חיל ועוד. בשנות האלפיים זוגלובק רכשה את מפעל ברור חיל לייצור מאפים ובצקים, כמו למשל פיצות ומוצרי מאפה קפואים.

בשנת 2020 זוגלובק עושה מהפך והיא למעשה מממשת את החזון שלה לאיחוד כל אתרי היצור שלה בטכנולוגיות מתקדמות וחדשניות. המפעל בנהרייה העביר את הפעילות שלו למפעל החדשני שממוקם בשלומי, מה שכמובן הבטיח את המשך ההתייעלות והצמיחה.

לסיכום,

זוגלובק היא מעצמה שנמצאת איתנו כבר יותר משמונים שנה וכשאנחנו בוחנים את ההיסטוריה שלה אנחנו בהחלט מבינים מדוע זה קורה.

שאלות בנושא מהעיר ברסלאו שבגרמניה ועד נהריה שבישראל: חברת זוגלובק איתנו כבר יותר מ-80 שנה

למידע נוסף על מהעיר ברסלאו שבגרמניה ועד נהריה שבישראל: חברת זוגלובק איתנו כבר יותר מ-80 שנה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד