הורים טריים? כך תבחרו את הכרית לילדים שלכם!

שאלות רבות מעסיקות הורים טריים, כאשר הרבה מהן נוגעות למוצרים הכרחיים עבור ילדם ולאיכותם של מוצרים אלה. אחד ממוצרים אלה נוגע לשינה של הילדים – כריות לשינה. המפתח העיקרי לשינה איכותית וסדירה אצל ילדים היא סביבת שינה בריאה וטובה, וכזו ניתן להשיג בין היתר על ידי רכישת כרית מתאימה לילד. מאיזה גיל כדאי להתחיל להשתמש בכרית שינה ובאילו פרמטרים מומלץ להתחשב בבחירת הכרית? כל התשובות במאמר שלפניכם.

כריות לתינוקות ולילדים

אז, למה בכלל חשוב לשים דגש מיוחד על בחירת כרית מותאמת לילדים ולתינוקות? בבחירת המוצר הזה, חשוב להבין כי המבנה האנטומי של ילדים ותינוקות שונה מאוד מהמבנה האנטומי של מבוגרים. לפיכך, צריך לבחור בכרית המותאמת בדיוק למידותיהם של ילדים ותינוקות, כמובן בהתאם לשלב ההתפתחותי בו נמצא הילד. כמו כן, יש לזכור כי מומלץ עבור תינוקות עד גיל שנה לישון על משטחים שטוחים ונטולי כריות, והמלצה זו הינה מטעם האיגוד האקדמי של רופאי הילדים בארצות הברית. עם זאת, אין הדבר האומר בהכרח שתינוק בגיל שנה צריך לעבור לשינה על כרית, אלא, כל תינוק מתפתח באופן שונה ובקצב אחר ולכן אנו ממליצים להיוועץ עם רופא מוסמך שינחה אתכם לגבי השלב המתאים עבור ילדכם לעבור לשינה על גבי כרית.

אילו סוגי כריות מתאימות לתינוקות וילדים?

ברכות, הגעתם להחלטה שילדיכם זקוק לכרית שינה? הגיע הזמן שתכירו את כל הפרמטרים המרכזיים שחשובים בבחירת כרית שינה לילדכם. בהזדמנות זו נציין כי כרית שינה המיועדת למבוגרים אינה מתאימה לפעוטות ולתינוקות, מאחר שהמבנה הפיזי של ראשם של הפעוטות שונה משמעותית מזה של מבוגרים ועל כן הם נזקקים לתמיכה שונה. אז, אילו כריות כן יכולות להתאים? אלה הם הדגשים המרכזיים בבחירת כרית לילדים:

עובי הכרית

כאמור, המבנה האנטומי של ילדים ופעוטות שונה בצורה משמעותית מזה של מבוגרים, מה שמתבטא בעיקר בגודל הראש ובמנח שלו על גבי הכרית. לכן, חשוב שהכרית אותה נבחר עבור הילד תהיה יחסית שטוחה ובעלת מבנה מוצק-קשיח.

 

 

הרכב הבד

ילדים רבים ובמיוחד פעוטות נוטים לסבול מאלרגיות לחומרים טבעיים כמו צמר ונוצות, וזאת משום שהמערכת החיסונית שלהם עדיין חלשה יחסית. לכן, אנחנו ממליצים לכם לבחור בכרית העשויה מחומרים היפו אלרגניים וסינטטיים. נוסף על כך, כדאי לשים דגש על הרכב הבד של ציפית הכרית, ולהקפיד שבד זה יהיה אוורירי ויאפשר לילד לנשום דרכו באין מפריע.

כיבוס הכרית

מאחר שהילד ישן על הכרית, היא ככל הנראה תתלכלך לעתים קרובות – כתוצאה מזיעה, נזלת, רוק וכדומה. לכן, חשוב לבחור בכרית שניתן לכבס בקלות ולעתים תכופות, וכן בכרית איכותית שהכביסות לא יפגמו בצורתה המקורית.

תקופת התנסות

אחד הפרמטרים החשובים בבחירת כרית לילד הוא כמובן המקום שבו אתם רוכשים את הכרית. השתדלו להגיע לחנות שלא רק מספקת סחורה איכותית, אלא גם מאפשרת תנאי רכישה מעולים כמו תקופת התנסות. כפי שכבר ציינו, לא כל כרית תתאים לכל ילד, ותקופת התנסות תאפשר לילד ולכם להבין האם הכרית שרכשתם אכן מתאימה לו. אם הכרית שרכשתם אינה מתאימה, תוכלו להחליפה בכרית אחרת שתתאים יותר, או לקבל בעבורה זיכוי כספי.

סיכום

לסיכום, אין ספק שכהורים אנחנו רוצים לספק לילדנו את הטוב ביותר. אנחנו מקווים שהמאמר שזה עתה קראתם יסייע לכם בבחירת כרית מתאימה ואיכותית לילדכם, ולכל התלבטות נוספת אנחנו ממליצים להתייעץ עם אנשי מקצוע.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

שאלות בנושא הורים טריים? כך תבחרו את הכרית לילדים שלכם!

למידע נוסף על הורים טריים? כך תבחרו את הכרית לילדים שלכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד