5 ספרי ישראל ויהדות שכל אחד צריך לקרוא

 

לא סתם העם היהודי מכונה "עם הספר" שכן תרבות הקריאה אשר הייתה נפוצה בקרבנו בעבר הביאה להתפתחות הענפה בתחום הכתיבה והקריאה ולאורך השנים נכתבו אלפי ספרים מרתקים, מעניינים ומיוחדים אודות ישראל, היהדות ומה שביניהם.

ניתן לראות כי בשנים האחרונות, לאור התפתחות הטכנולוגיה הרגלי הקריאה של רובנו השתנו במידה רבה ומקריאת ספרי ישראל ויהדות או ספרים אחרים מעניינים עברנו לקרוא סטטוסים מהרשתות החברתיות או סיפורים קצרים שאנשים מעלים באותן הרשתות.

מיותר לציין את כל אותם היתרונות הברורים של קריאת ספרים אבל אולי דווקא כדאי שתקראו ספרים מעניינים שיסחפו אתכם לעולם אחר. אם גם אתם מעוניינים לקרוא ספרים מרתקים בעלי חשיבות שירחיבו לכם את האופקים ואולי על הדרך תלמדו כמה דברים חדשים – בשורות הבאות סקרנו עבורכם 5 ספרי ישראל ויהדות שכל אחד צריך לקרוא.

70 פנים למדינה

לכבוד חגיגות ה-70 למדינת ישראל יצא ספר זה אשר כתב יניב מגל המאגד בתוכו את כל האנשים שהשפיעו ועיצבו את דמותה של מדינת ישראל מכל שכבות וקצוות הקשת הפוליטית החל מראשי ממשלה, מובילי דעה, מנהיגים פוליטיים אך לא רק אלא גם אנשים אשר בלטו בתחומים שונים כמו בספורט, שירה, טכנולוגיה ועוד. אם גם אתם מעוניינים לקרוא ולראות מה עברה מדינתנו האהובה ב-70 שנה תוכלו לרכוש את הספר בצומת ספרים חיפה או בחנויות ספרים נוספות ומובחרות – בהחלט מומלץ!

מרן – עובדיה יוסף הביוגרפיה

הרב עובדיה הינו אחד האנשים המשפיעים על יהדות ישראל אשר סחף אחריו מאות אלפי יהודים ברחבי העולם אשר מנהלים את חייהם בהתאם לפסיקות, החידושים והקביעות שהנהיג מרן. אם גם אתכם מעניין לדעת כיצד חשב ופעל הרב עובדיה, מה הניע אותו וכיצד הצליח לסחוף אחריו כל כך הרבה מאמינים – כדאי שתקראו את ספרו המתאר את חייו תוך שילוב סיפורים מפתיעים הסוללים את דרכו כדמות משפיעה בכל הזמנים. ספרו של הרב עובדיה ניתן לרכישה בצומת ספרים חיפה וגם בהזמנה אינטרנטית.

סודות היהדות מאת הרב עדין אבן ישראל (שטיינזלץ)

4 כרכי ספרים המאגדים בתוכם את מקורות היהדות בשיטה הנועדה לעניין את הקורא הישראלי שלאו דווקא מחובר לשורשיו היהודים.  הספר נכתב ונערך במטרה להיות נגיש ומתאים לכל סגנונות הקוראים ולכן מחולק לארבעה כרכים: התורה (חמשת חומשי תורה) ; החכמה (ספרות חכמי המשנה והתלמוד) ; המחשבה (פילוסופיה יהודית) ;ההלכה (מדריך הלכתי מקיף על חיי היומיום).

5 ספרי יהדות שאתם חייבים לקרוא.

חכמי המשנה והתלמוד – הגותם פועלם ומנהיגותם

ספר נפלא המאגד בתוכו מאמרים שונים של פרופסור משה בר ז"ל הנחשב כאחד החוקרים החשובים אשר תרם רבות להבנת ההיסטוריה היהודית באותה התקופה, סלל דרכים חדשות במחקר והתפרסם בזכות העובדה כי נסמך על חוקרים קדומים ושילב תפיסות חברתיות שונות ומגוונות. במאמריו הרבים חקר ובדק פרופסור משה בר אודות תולדות עם ישראל בתקופת הבית השני, המשנה והתלמוד בארץ ישראל ועוד. המדובר באחד הספרים המרתקים והמעניינים אודות ישראל והיהדות המקראית ומלת לכל מי שתקופה זו מסקרנת אותו.

מה מברכים על גלידה – אורי אורבך

רובנו מכירים את המצוות הבולטות ביהדות כמו איסור אכילת חלב ובשר, צום ביום כיפור, ובניית סוכה בסוכות אך היהדות מלאה בעוד מצוות רבות ומנהגים ייחודים שלא סתם הפכו את היהדות לדת כה נפלאה. בספרו של אורבך תוכלו להבין קצת יותר על המצוות החשובות והתפילות הבולטות ביהדות כמו גם תשובות על שאלות שונות ומשונות כמו מה מברכים על גלידה? הספר מתאים לכולם וכתוב בצורה משעשעת ומעניינת מאוד.

שאלות בנושא 5 ספרי ישראל ויהדות שכל אחד צריך לקרוא

למידע נוסף על 5 ספרי ישראל ויהדות שכל אחד צריך לקרוא

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד