3 מקומות בארץ שאפשר ללמוד בהם קורס QA

QA הוא תפקיד שמהווה את כרטיס הכניסה של רבים להייטק ולא בכדי הוא כל כך מבוקש. מה זה QA, מה לומדים בקורס QA ואיפה אפשר ללמוד את זה? כל התשובות לפניכם.

מה זה QA?

QA או "בדיקת איכות" בעברית, הוא תהליך שבו מוצר נבדק לפני מסירתו ללקוח כדי לראות אם הוא עומד בציפיות הלקוח – בדיקה הבודקת שמישות, עיצוב, עמידות וכו'. כך למשל, חברה כמו אפל דואגת שכל מכשיר אייפון שיוצא מהמפעל עובר בדיקת QA – כדי לראות אם הוא עובד כמו שצריך, לא פגום/שרוט, עומד בתקנים הדרושים, המצלמה עובדת וכו'. כל זה רגע לפני שהוא נארז ונשלח לחנות למכירה והציוד מגיע ללקוח. אם גם אתם רוצים ללמוד את התחום בצורה מקצועית, לרשימה המלאה לחצו כאן, אנחנו נפרט על כל אחד מהמקומות שאתם רואים ברשימה בהמשך המאמר.

בכל אופן, ניתן לבצע תהליכי QA במגוון חברות ותחומים – מחברה שמוכרת נעליים ובודקת שכל נעל שיוצאת מהמפעל תקינה ועד סטארט-אפ שבודק שהאפליקציה שלו לא קרסה לפני שחרור עדכון בחנות. הגישה לתהליך זה משתנה מחברה לחברה, בהתאם לתחום וכמובן ל"תרבות" ולמחויבות החברה לאיכות מוצריה. כשמדברים על QA בעולם התוכנה, מדברים על מה שנקרא "בדיקת איכות תוכנה". חברות הייטק וסטארטאפים מנסים לשחרר את המוצר הטוב ביותר עבור הלקוחות שלהם – ללא באגים, עבודה חלקה וכמובן ללא בעיה בפונקציונליות. אבל בפועל, זה לא תמיד קורה. בסופו של יום, תוכנה נכתבת על ידי בני אדם, ובני אדם טועים. תפקידו של איש QA הוא למצוא את הבאגים הללו ולדווח עליהם למפתחים, בתקווה לפני שלקוחות או משתמשים ייפגעו.

מה זה קורס QA?

קורס QA הוא קורס שבמהלכו תקבלו את כל הכלים שאתם צריכים על מנת לבצע בדיקות תוכנה בצורה מקצועית. בואו נתחיל עם שפות המחשב והכלים הטכניים שאתם חייבים לדעת. ראשית, עליכם להיות מאוד ברורים לגבי מהי תוכנת תכנות ואיך אתם מתכננים אותה? איך כותבים קוד? כיצד לבצע ניפוי באגים וכיצד להפעיל את התוכנה ולשמור את התוצאות בקבצים ובבסיסי נתונים. למה זה כל כך חשוב? כי אם רוצים לבצע אוטומציה – אוטומציה מתבצעת באמצעות כתיבת קוד. בנוסף, כדי להיות מסוגלים לבצע בדיקת קופסה לבנה, עליכם להתחבר לקוד.

 

3 מקומות בארץ שאפשר ללמוד בהם קורס QA

 

למי קורס QA מתאים?

קורס זה מתאים לכל מי שמחפש הכשרה טכנית מהירה, או למי שמעוניין לבצע הסבה מקצועית או מעוניין להתמקד באקדמיה לאחר השגת תואר בתחום ספציפי כגון בדיקות תוכנה. ישנם עובדי הייטק רבים שמתחילים בתפקידי בדיקות תוכנה ומתקדמים למשרות פיתוח וניהול שונות. הענף מתגמל מאוד ואנשי QA נהנים מתנאים טובים ומשכורות נדיבות להשתלב בארגונים רבים.

איפה אפשר ללמוד קורס QA?

האקר יו – האקר יו היא מכללה שמציעה מסלול מאד מקצועי ומגוון ולא פחות חשוב מזה, עשיר בתוכן. הקורס שלהם הוא אחד המבוקשים בתחום ויהפוך אתכם במהירות למומחים בתחום.

ג'ון ברייס – קורס שמתאים במיוחד למי מכם שעדיין אין להם שום מושג בתחום. מדובר במכללה רצינית וותיקה מאד שמאחוריה עומדת רשימה ארוכה מאד של בוגרים שכבר השתלבו בתחום.

Udemy – פלטפורמת לימודים מקוונת מהגדולה והמובילה בעולם שתקנה לכם את כל הכלים שאתם צריכים. מדובר בלימודים אונליין וזה כמובן יתרון אדיר.

לסיכום,

אם אתם רוצים ללמוד תחום שיהווה את כרטיס הכניסה שלכם להייטק, אנחנו בהחלט ממליצים לכם לקחת קורס QA באחת מהמכללות שסקרנו במאמר זה.