אבנר הייזלר לבעלי עסקים ישראליים: אלה הביטוחים שעליכם לעשות

כבעלי עסקים אתם נדרשים לנהל בו זמנית חזיתות רבות ולהיות בעלי יכולת ראיה רוחבית כדי להבטיח שכל הגלגלים במכונה זזים ביחד ומניעים את העסק קדימה. כעצמאיים התלויים אך ורק בעצמכם, אחד הדברים החשובים שעליכם לקחת בחשבון הוא חיזוי תרחישים עתידיים לעסק על מנת למנוע מצב של היעדר הכנסה ורשת ביטחון – בין אם איום פיזי על העסק, מצב חירום כללי המשבית את ההתנהלות השוטפת או חלילה אסון שמונע מכם המשך ניהול, באופן זמני או קבוע. הכרות עם עולם הביטוחים היא הכרחית במציאות של כל עצמאי. במאמר הבא נסקור סוגי ביטוחים שונים ונבין מה חשוב לדעת כשבודקים פוליסת ביטוח לעסק.

הגנה בסיסית: ביטוח אחריות כללית

 • הפחתת סיכונים: מרכיב ליבה שלא ניתן להתעלם ממנו בתיק הביטוח של כל עסק הוא ביטוח אחריות כללית. סוג זה של ביטוח מספק הגנה מפני תביעות שונות שעלולות לצוץ עקב פציעות, תאונות או חבלות אחרות המתרחשות בשטח העסק או מערבות את מוצריו/שירותיו. הוא מקטין את הסיכון לנזק כספי פוטנציאלי על ידי כיסוי הוצאות רפואיות, שכר טרחת עורך דין וכל הסדר או פסיקה מתביעה.
 • כיסוי רחב: בנוסף, ניתן להרחיב את הטווח של ביטוח אחריות כללית כדי לכסות תביעות הקשורות לנזקי פרסום, דיבה ולשון הרע ובכך להציע הגנה רחבה המבטיחה שהעסק שלכם ימשיך לתפקד בצורה חלקה, גם כאשר הוא מתמודד עם האשמות או תביעות.

שמירה על נכסים: ביטוח רכוש

 • הגנה מפני אובדן: ביטוח רכוש מהווה הגנה מפני הפסדים כספיים הנובעים מנזקים לנכסים הפיזיים של העסק. אבנר הייזלר מסביר כי מדובר לא רק במבנה הפיזי אלא גם בתכולה חיונית שבתוכו, כגון ציוד, מלאי, ריהוט ועוד.
 • נזקים הקשורים למזג האוויר וונדליזם: בין אם מדובר בנזקים כתוצאה מתנאי מזג אוויר כמו סופות ושריפות, או במקרים של ונדליזם וגניבה, ביטוח רכוש מסייע לבעלי עסקים בהתמודדות עם עלויות תיקון והחלפה, ומבטיח שהעסק יוכל לחזור לפעילות עם מינימום הפרעה.

הגנה על העובדים: ביטוח פיצויים לעובדים

 • כיסוי סיכונים הקשורים לעובדים: בעלי עסקים חייבים לתעדף את הבטיחות והרווחה של עובדיהם. ביטוח פיצויים לעובדים מספק כיסוי להוצאות רפואיות, עלויות שיקום ואובדן שכר אם עובד נפצע או חלה עקב פעילויות הקשורות לעבודה.
 • הגנה מפני אחריות משפטית: לא רק שהביטוח הזה מאפשר תמיכה כספית לעובדים במהלך החלמתם, אלא הוא גם מציע מטריית הגנה למעסיקים מפני חבויות משפטיות ומגנה על העסק מפני תביעות פוטנציאליות בעקבות תאונת עבודה.

 

הימנעות מסיכוני ניהול: ביטוח דירקטורים ונושאי משרה

 • קבלת החלטות מאובטחת: ביטוח דירקטורים ונושאי משרה (D&O) הוא חיוני ביצירת סביבה בטוחה כדי שההנהלה תוכל לקבל החלטות יעילות ללא איום המרחף של הפסדים כספיים אישיים. ביטוח D&O מגן על נכסיהם האישיים של דירקטורים ונושאי משרה בתאגיד ובני זוגם, במקרה שהם נתבעים באופן אישי על ידי עובדים, ספקים, מתחרים, משקיעים, לקוחות או צדדים אחרים, בגין מעשים פסולים בפועל או לכאורה בניהול חברה.
 • טיפוח מנהיגות פרואקטיבית: עם הבטחה זו, מנהיגים יכולים לקבל החלטות אמיצות והכרחיות, החיוניות לצמיחה ולקיימות של העסק, ללא חשש מהשלכות פיננסיות אישיות ובכך לטפח תרבות ארגונית פרואקטיבית החושבת קדימה.

מגפות ואסונות: ביטוח משברים לעסקים

 • הבטחת רציפות תפעולית: בעתות משבר, כגון אסונות טבע או מצבים חסרי תקדים כמו מגפת הקורונה, ביטוח משברים לעסקים משמש כגלגל הצלה פיננסי שמסייע לעבור בשלום תקופות בהן הפעילות הרגילה נפגעת או מופסקת.
 • כיסוי עלויות קבועות ומשתנות: ביטוח זה מסייע בכיסוי עלויות קבועות ומשתנות, כגון שכר דירה, משכורות לעובדים ואובדן רווחים, ומבטיח שהעסק יישאר מעל המים גם במהלך שיבושים בלתי צפויים ויוכל לחזור לפעילות בצורה חלקה לאחר שהמשבר הסתיים.

הגנה על נכסים דיגיטליים: ביטוח נזקי סייבר

 • שמירה על נכסים דיגיטליים: בעידן שבו עסקים תלויים באופן נרחב בפלטפורמות דיגיטליות, ביטוח נזקי סייבר הפך הכרחי להגנה על עסק מפני איומים מקוונים, גניבות נתונים ונקודות תורפה אחרות של מתקפת סייבר.
 • הפחתת השלכות איומי סייבר: אבנר הייזלר מסייע לעסקים ומסביר את החשיבות של ביטוח נזקי סייבר בימינו- ביטוח כזה מסייע בכיסוי העלויות הקשורות לפריצות נתונים, כולל הוצאות משפטיות, הודעה ללקוחות ומאמצי יחסי ציבור ובכך ממזער את הנזק הפיננסי והמוניטין שמתקפת סייבר עלולה לגרום לעסק.

לסיכום

עסק טוב הוא עסק שמנוהל נכון, חוזה מגמות, ערוך לתרחישים וחושב שני צעדים קדימה. העסק שלכם מושקע בזמן שלכם, בכסף, באנרגיה, בסחורה, עובדים, הוצאות ועוד ועוד, וזו האחריות הבלעדית שלכם לוודא ששום תרחיש לא יפתיע אתכם ויפיל את כל ההשקעה הזו לטמיון. ביטוחים לעסק הם ההגנה שלכם בשעת צרה והם השקט שלכם בימים רגועים. אל תוותרו עליהם. עשו מחקר שוק, השוו פוליסות ותנאים לצרכים שלכם, התייעצו עם מומחים וקראו ביקורות כדי להיות בטוחים שבחרתם את ההגנה הכי טובה ומכסה לעסק שלכם. וכמו שאומרים – שלא תצטרכו.

שאלות בנושא אבנר הייזלר לבעלי עסקים ישראליים: אלה הביטוחים שעליכם לעשות

למידע נוסף על אבנר הייזלר לבעלי עסקים ישראליים: אלה הביטוחים שעליכם לעשות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד