תמיכה, הכוונה וסיוע כלכלי: הכול על עמותת עם אחד שמסייעת גם לחיילים בודדים

חיילים בודדים מתגייסים לצה"ל מתוך ערכי הציונות והאחדות, אך רובם זקוקים לתמיכה וסיוע כדי להצליח לשרת בצה"ל בכבוד. עמותת עם אחד מספקת מגוון ערוצי סיוע לחיילים בודדים, החל מתמיכה כלכלית ועד תמיכה רגשית. מי יכול להיות מוכר כחייל בודד, ומה הבעיות העומדות בפני חיילים בודדים? כיצד עמותת עם אחד מסייעת לחיילים בודדים? כל התשובות ומידע נוסף במאמר שלפניכם.

מהם חיילים בודדים?

חייל בודד הוא חייל המשרת בצה"ל ומנותק ממשפחתו מסיבות שונות. חייל שהוכר כבודד זכאי לאפשרויות סיוע מגוונות, שכן חיילים בודדים זקוקים למקום מגורים הולם במהלך השירות, למסגרת ולתמיכה רגשית, וצה"ל מעניק להם מגוון הטבות כדי להקל על שירותם.

ישנם מספר סוגים של חיילים בודדים:

 • חיילים שהוריהם היגרו מהארץ
 • חיילים שהוריהם בשליחות בחו"ל לתקופה של חצי שנה ומעלה
 • עולים חדשים שהגיעו לארץ לבדם כדי להתגייס
 • חיילים יתומים מהורים
 • חיילים שהקשר עם משפחתם מנותק

מדוע חיילים בודדים נזקקים לסיוע מיוחד?

ישנן מספר סוגיות וצרכים משותפים לכלל החיילים הבודדים:

 • מצוקה כלכלית – כסף הוא אתגר גדול לחיילים, ובפרט חיילים בודדים. למרות שצה"ל עוזר בסיוע בשכר דירה, המשכורת הצבאית לרוב לא מספיקה לתשלומי חשבונות וקניות בסיסיים, וחיילים ללא עורף כלכלי עלולים להיכנס למינוס ולחובות עקב התשלומים החודשיים השונים.
 • היעדר מידע על צה"ל והשירות הצבאי –רוב החיילים לומדים על הצבא מההורים, האחים או מסגרות חינוכיות שונות, אך לחיילים בודדים לרוב אין נגישות למידע הנחוץ להתמודדות עם אתגרי השירות הצבאי, ובפרט נגישות למידע הרלוונטי לחיילים בודדים ולזכויות המגיעות להם.
 • בדידות וגעגועים לבית – בדידות היא בעיה מרכזית בקרב חיילים בודדים. בצבא החייל הבודד נהנה מאחוות הלוחמים ביחידתו, אך הוא חוזר לבית ריק שבו עליו לדאוג לאוכל, כביסה, ניקיון ותשלום חשבונות. חלק מהחיילים בוחרים לגור קרוב לחבריהם ליחידה ובכך מקלים במעט על בדידותם, אך אחרים חיים הרחק מחבריהם ונאלצים לבלות את סופי השבוע לבד.

 

 

אודות עמותת "עם אחד" ותרומתה לרווחת החיילים הבודדים

עמותת "עם אחד" הוקמה על ידי קבוצת מתנדבים מתוך מטרה לסייע בכל מצוקה למגוון רחב של שכבות באוכלוסייה, החל מחלוקת סלי מזון לנזקקים ועד טיפוח בני נוער בסיכון, ובפרט אימוץ חיילים בודדים ומתן סיוע בתחומים הבאים:

 • משפחה תומכת – עמותת עם אחד מקשרת בין חיילים בודדים לבין משפחות מאמצות, מתוך הבנה שחיילים בודדים חשים בדידות עמוקה בעת חזרתם לבית ריק. המשפחה "מאמצת" את החייל, עורכת איתו ארוחות שישי ונותנת לו תחושת שייכות. הרבה משפחות ממשיכות לשמור על קשר עם החייל גם לאחר שחרורו מצה"ל, מתוך החיבור העמוק שנוצר בין המשפחה לחייל.
 • הכוונה מקצועית – חיילים בודדים זקוקים במהלך שירותם הצבאי וגם אחריו להכוונה מקצועית. עמותת עם אחד מסייעת לחיילים הבודדים במציאת הקריירה המקצועית שלהם או במציאת משרות לחיילים, כדי שיוכלו להתפתח ולהתקדם לאחר שירותם הצבאי.
 • סיוע כספי – המשכורת של חיילים בודדים לרוב לא מספיקה לכיסוי כלל ההוצאות והתשלומים החודשיים שהם צריכים לעמוד בהם. עמותת עם אחד מחלקת לחיילים בודדים סלי מזון ותלושים שיקלו על המצוקה הכלכלית שלהם ויעזרו להם להתקיים בכבוד.

כמו כן, עמותת עם אחד מחלקת עשרות פריטים חיוניים לחיילים בודדים העומדים במחסומים ובעמדות שמירה ברחבי הארץ, וכן מארגנת ערבי גיבוש לחיילים בודדים.

לסיכום

חייל בודד הינו חייל שמסיבות כאלה ואחרות לא נמצא בקשר עם משפחתו ולא מקבל תמיכה מהם. חיילים בודדים לרוב מתמודדים עם הרבה בעיות במהלך שירותם הצבאי, כמו מצוקה כלכלית ותחושת בדידות עמוקה. עמותת עם אחד פועלת לרווחתם של חיילים אלה בעזרת סיוע כספי, הכוונה מקצועית ומציאת משפחה תומכת, אשר יעזרו לחייל במהלך שירותו וגם אחריו.

שאלות בנושא תמיכה, הכוונה וסיוע כלכלי: הכול על עמותת עם אחד שמסייעת גם לחיילים בודדים

למידע נוסף על תמיכה, הכוונה וסיוע כלכלי: הכול על עמותת עם אחד שמסייעת גם לחיילים בודדים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד