מעניקים תקווה: הכול על הארגון שמסייע לילדים חולים בישראל ולבני משפחותיהם

ילדים חולים ובני המשפחות שלהם מתמודדים עם קשיים רגשיים ומנטליים המשפיעים באופן דרמטי על איכות החיים, וזאת בעקבות גילוי של מחלה. התמודדות כמו זו מחייבת קבלת מעטפת מקצועית שנועדה לסייע ולהקל, כאשר ארגון שמצליח להעניק תקווה ולתמוך הוא ארגון לתת תקווה. בסקירה הזו נציג לכם את כל מה שצריך לדעת אודות ארגון יוצא דופן שמצליח מזה שנים רבות לקדם את מעמדם של הילדים ובני המשפחות, במסגרת של מעטפת התנדבותית, כפי שנציג כעת בסקירה.

ארגון לתת תקווה – כל מה שצריך לדעת

ארגון לתת תקווה הוקם בשנת 2012 על ידי מתנדבים שרואים בפעילות של תמיכה בילדים ומשפחות חולים כמשימת חיים. הארגון מבין את האתגרים הנלווים למחלה של ילד, ועל כן החליט לספק תמיכה בכל דרך, כחלק מהבנה כי מעטפת מקצועית ומלאה היא בעלת יכולת להשפיע ולהעניק תקווה בעת קשה כמו זו.  לתת תקווה שואף להקל במעט את המסע עבור משפחות שעוברות תקופות קשות, וגאה לקחת גאה מקהילה הדואגת האחד לשני, תוך שימת דגש על יכולת ליצור שינוי חיובי בחייהם של הילדים ובני המשפחות, על רקע ההתמודדות עם מחלה במסגרת הפעילות של ארגון לתת תקווה הוא מספק מענה קולקטיבי הכולל בין היתר הפקה של ימי כיף וגיבוש לילדים ובני המשפחות, ביקורים של מתנדבים במחלקות הילדים, חלוקה של מתנות וכן סיוע כלכלי לצד פעילות ענפה המתבצעת במסגרת של שיתוף פעולה מלא המתבצע אל מול גורמי המקצוע.

פרויקטים מיוחדים למען הילדים

כארגון התנדבותי הרואה בפעילות למען ילדים חולים, אין ספק כי ברבות השנים הוא הצליח לקדם ולסייע לילדים ובני משפחות, כחלק  מפעילות המתבצעת בכל ימות השנה. בין הפרויקטים המיוחדים של ארגון לתת תקווה ניתן למנות למשל את פרויקט התקשוב בבית החולים הדסה בירושלים. מאחר וילדים חולים אינם יכולים לשמור על שגרת לימודים סדירה על רקע הטיפולים שהם נדרשים לעבור, עמותת לתת תקווה מקדמת פרויקט מיוחד שבמסגרתו הילדים מקבלים כרטיסי סים שדרכם הם יכולים לתקשר באופן קבוע עם חברים לספסל הלימודים, כך שהם יכולים לשמור על קשר לא רק עם החברים אלא גם עם הצוותים הלימודיים. מדובר בפרויקט ייחודי שמצליח לגשר על הפער שנוצר על רקע של טיפולים רפואיים המונעים שגרת לימודים סדירה, מה שהופך את הפרויקט הזה לאחד מהפרויקטים החשובים ביותר של הארגון.

 

 

ימי כיף וגיבוש לילדים חולים

ילדים המתמודדים עם מחלה נאלצים לעיתים קרובות לשהות זמן רב בבתי חולים או בטיפול, בסביבה שאינה מוכרת להם. יום גיבוש וכיף יכול לספק הפסקה נחוצה מהשגרה הזו, ולאפשר להם ליהנות וליהנות מלהיות ילדים במצב דומה, כמו גם להרחיב את מעגל החברים. לתת תקווה הפיקה בחופשת הקיץ נופשון ענק בכל מחלקות הילדים ובני הנוער המאושפזים בבתי החולים, והוא נערך לאורך כל הקיץ  וכלל שלל מופעים, סדנאות, הרצאות ועוד.

לסיכום

עמותת לתת תקווה היא עמותה הפועלת בהתנדבות מלאה למען ילדים חולים. מדובר בעמותה הפועלת בכל מחלקות הילדים בפריסה ארצית וכן מקדמת שורה של פעילויות למען רווחתם ורווחת בני המשפחה, כחלק מהבנה כי מדובר בתקופה קשה ומורכבת המשפיעה מאוד על המצב הגופני, רגשי ומנטלי. באתר הרשמי של העמותה ניתן לקבל מידע אודות הפעילויות ואף לקחת חלק בעצמכם בפן ההתנדבותי, כחלק מהבנה כי ניתן במסגרת הזו להרחיב את היקף הנתינה ולפעול למענם של דור העתיד המאושפזים במחלקות הילדים בעקבות מחלה.

שאלות בנושא מעניקים תקווה: הכול על הארגון שמסייע לילדים חולים בישראל ולבני משפחותיהם

למידע נוסף על מעניקים תקווה: הכול על הארגון שמסייע לילדים חולים בישראל ולבני משפחותיהם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד