אל תהפכו את הזוגיות שלכם להיסטוריה: הכול על טיפול זוגי

בשנים האחרונות המודעות לחשיבות של פנייה לטיפול זוגי עלתה, לא מעט בזכות תוכניות כמו למשל טיפול זוגי ששודרה בכאן 11 והציגה בצורה רגישה (ואפילו מרגשת) שש זוגות שהחליטו לפנות לטיפול זוגי, בעקבות קשיים מהם הם סבלו והשפיעו באופן דרמטי על איכות החיים. למעשה, חשוב להבין כי טיפול זוגי הוא לא המוצא האחרון רגע לפני פרידה, אלא טיפול שמאפשר לשני בני הזוג להבין לעומק מה הם רוצים להשיג כתוצאה ממערכת היחסים, כיצד לפתח את עצמם ואפילו כיצד להוביל ליצירה של תקשורת בריאה ומבוססת. אם אתם מתלבטים לגבי פנייה למטפל זוגי, בחרנו להציג את כל הפרטים אודות טיפול שיכול מאוד לסייע לזוגות שנמצאים במשבר כמו גם זוגות שרוצים לשפר את מערכת היחסים, ומוכנים לעבוד בשביל זה.

טיפול זוגי – האם הוא מתאים לכל זוג?

גם זוגות שיוצאים פרק זמן קצר או זוגות ותיקים יכולים וצריכים לפנות לטיפול זוגי, כחלק מהבנה כי לעיתים נדרש לקבל פרספקטיבה מאיש מקצוע אשר מאפשר לבחון את מערכת היחסים במסגרת של טיפול המתבצע בקליניקה. למעשה, תוכלו למצוא מידע נוסף על טיפול זוגי באתר חיבורים, וזאת מתוך מטרה להעשיר את הידע ואפילו לשבור את המחסומים שמונעים מכם מלהציל את מערכת היחסים, בייחוד אם אתם נמצאים במצב של משבר שממנו קשה מאוד לצאת. חוסר תקשורת, חילוקי דעות,  משבר אמון בעקבות בגידה של אחד מבני הזוג או תחושה כי מערכת היחסים מתחילה להישחק הן רק חלק מהסיבות הבולטות מדוע זוגות בוחרים לפנות לקבלת טיפול, בייחוד כאשר לוקחים בחשבון כי במסגרת הטיפול ניתן להוביל ליצירה של שייח ואף הבנה כי מדובר במוצא אחרון, במידה ואתם שוקלים להיפרד.

 

 

טיפול זוגי בהתאמה אישית

פנייה למטפל או מטפלת זוגית הוא הצעד הראשון שאותו נדרש לבצע מתוך מטרה לשקם את מערכת היחסים ואף להוביל לחיזוק היכולת שלכם ושל בני הזוג להוביל לשינוי משמעותי במרקם מערכת היחסים. בנוסף, אי אפשר להתעלם גם מהמשבר שאותו חוו לא מעט זוגות בעקבות התפרצות מגפת הקורונה שיצרה משבר תעסוקתי בעקבות הוצאה לחל"ת, פיטורין כמו גם מעבר לעבודה מלאה מהבית של שני בני הזוג, מה שמוביל באופן טבעי ללחצים שמשפיעים על המרקם הזוגי. כיום ניתן להתאים את הטיפול לצרכים הנדרשים, בהתאם לציפיות מהטיפול ולמטרות לשמן פניתם מלכתחילה.

מוצא אחרון לפני פרידה

רגע לפני שאתם מחליטים להיפרד, עכשיו זה הזמן לפנות לקבלת טיפול זוגי שיאפשר לכם להוביל ליצירה של שינוי, בין אם מדובר בהחלטה סופית  ובין אם עדיין אפשר לשקם את מה שנותר ממערכת היחסים. במסגרת הטיפול תוכלו לקבל כלים פרקטיים ליצירה של שיתוף פעולה ביניכם ובייחוד תקשורת פתוחה אשר תאפשר להוביל לצמיחה מחודשת, במקום תחושה של תקיעות וחוסר אונים, בייחוד אם אתם חשים ביחד או בנפרד כי הגיע הזמן לפרק את החבילה. במסגרת הטיפול תוכלו להיחשף לטכניקות שבהן ניתן יהיה להשתמש בזמן אמת, כמו למשל איך לריב ולצאת מזה בשלום. עקרונות הטיפול הזוגי התפתחו מאוד בעשור החולף, וזאת בשל שילוב של טכניקות טיפול רבות המתבצעות בהתאם לצרכים הנדרשים ועם שימת דגש על יצירה של תקשורת פתוחה, מפרה ובונה.

לסיכום

פנייה לקבלת טיפול זוגי איננה צריכה להתבצע רק כאשר מגיעים לסף התהום אלא לפני, וזאת מתוך מטרה לבחון את מערכת היחסים ולקדם אותה לעבר מקום יציב, אוהב וחומל, גם כאשר נדמה כי אין דרך חזרה. באמצעות בחירה במטפל מוסמך ובעל המלצות תוכלו להשקיע את הכסף שלכם בחוכמה ואף להוביל ליצירה של שיקום מערכת היחסים ואף יצירה של מערכת זוגית תומכת, וזאת למרות הקשיים והאתגרים שעומדים לפניכם גם לאחר סיום הטיפול.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

שאלות בנושא אל תהפכו את הזוגיות שלכם להיסטוריה: הכול על טיפול זוגי

למידע נוסף על אל תהפכו את הזוגיות שלכם להיסטוריה: הכול על טיפול זוגי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד