חיים מחדש את הרגעים ההיסטוריים: ספרי ההיסטוריה שאתם חייבים לקרוא!

ספרי ההיסטוריה

אומרים שההיסטוריה נכתבת על ידי המנצחים, אבל האמת היא שזה לא ממש משנה מי כותב אותה, כל עוד היא מגלה לנו דברים מעניינים ומרתקים על דברים שקרו בעולם ושהשפיעו עליו עד עצם היום הזה. כמובן שההגדרה היא רחבה, והיסטוריה יכולה להתמקד בתקופות קצרות מאד אך כאלו שהן בעלות משמעות גדולה והשפעה על האנושות, או דווקא על תקופות ארוכות יותר, אך בכל מקרה אלו הם דברים שתמיד מעניין ללמוד ולגלות בכל פעם מחדש. למרבה הצער, דווקא המוסדות הלימודיים לגילאים הצעירים הם אלו שמוציאים את החשק והחדווה ללמידת היסטוריה מהתלמידים, ואם אתם שואלים אותנו, אם מכירים את הספרים הנכונים, בהחלט אפשר להשיב את החדווה הזו אלינו בחזרה. אם כך, הנה כמה ספרי היסטוריה מרתקים שכדאי מאד להכיר ושאנו ממליצים בחום לקרוא בהקדם האפשרי. תהנו!

לקחי ההיסטוריה/ויל ואריאל דוראנט

אם כך, מדוע בכלל ללמוד היסטוריה ולהתעניין בנושא? ובכן, יש הרבה כאלה שעושים את זה פשוט כי זה מעניין, אבל האמת היא שיש לזה ערך גדול הרבה יותר, ובאמצעות דברים שקרו בעבר אנחנו יכולים ללמוד על התקופה שלנו וגם להפיק לקחים לעתיד. זהו ספר מרתק מתוך מגוון ספרי היסטוריה שניתן למצוא באתר סטימצקי שנוגע בשאלות חשובות כמו "מהי שיטת המשטר הטובה ביותר?", "האם הדתות העתיקות עתידות לשרוד, להיכחד או להיוולד מחדש?" או "האם האנושות נעה במעגלים אינסופיים או מתקדמת?".

הימים האחרונים של סטלין/יהושע רובינשטיין

ככל הנראה אחד הרודנים העוצמתיים והמשמעותיים של השנים האחרונות וכזה שסיפור חייו הוא בהחלט סיפור מרתק ויוצא דופן. הספר המרתק הזה מגולל את הימים האחרונים של סטלין ואת ההשפעה העצומה שהייתה לאדם האחד הזה על כל כך הרבה אנשים, ועל הדרך נותן הצצה לתקופה של דיכוי, רעב, איומים ומשטר אלים ומלא אימה.

שבעה ימים לדיראון עולם/ניקולס בסט

אם אתם מתעניינים בנושאים היסטוריים שונים, כנראה שגם אתם מכירים את הסיפור המפורסם של פרל הארבור והמתקפה היפנית כנגד ארצות הברית שגם זכתה ללא מעט עיבודים קולנועיים. המחבר ניקולס בסט מגיש בספר הזה מבט ייחודי ודי שונה מנקודות המבט שאנו מכירים על כל מה שקרה באירוע הזה.

רכבת הרים/איאן קרשו

לאחר שהוביל את קוראיו בספרו הקודם אל לב אירועי מלחמת העולם השנייה וחשף אותם למראות ולצלילים של הגיהינום עצמו, איאן קרשו חוזר לספר מנקודת מבטו על המלחמה הקרה באירופה של אחרי המלחמה, על הבידול והמאבק בין הגושים, ובעיקר על "איום הפצצה" שריחף במשך שנים ארוכות עד לנפילת חומת ברלין והתמוטטות המשטר הקומוניסטי.

על האינדיאנים ועל הזכות למלחמה/פרנסיסקו דה ויטוריה

אין ספק שהעוולות שנעשו לילידי אמריקה עם פלישת האירופאים הם מאורע היסטורי חשוב, אך כיצד יש להתייחס לדברים כיום, שנים ארוכות לאחר מכן? המחבר פרנסיסקו דה ויטוריה מנסה לענות דיוק על השאלה הזו תוך התייחסות ליסודות המשפט הבינלאומי והתוצאה היא לא פחות ממרתקת ועוצרת נשימה.

היסטוריה גדולה/דיוויד כריסטיאן

הספר המיוחד הזה מצליח בצורה מרגשת ואלגנטית לתמצת את ההיסטוריה העולמית לאורך 13.8 מיליארד השנים שאנו נוהגים לכנות היסטוריה על ידי הפניית הזרקור לאירועים מכוננים ומגמות משפיעות. קריאת חובה לכל מי שמתעניין בהיסטוריה באופן כללי.

לסיכום – בחרנו כאן כמה ספרים מעולים מומלצים במיוחד. עם זאת, אם אתם חובבי היסטוריה אנו בהחלט ממליצים להעמיק ולהכיר ספרים נוספים שעשויים לעניין אתכם.

שאלות בנושא חיים מחדש את הרגעים ההיסטוריים: ספרי ההיסטוריה שאתם חייבים לקרוא!

ספרי ההיסטוריה

למידע נוסף על חיים מחדש את הרגעים ההיסטוריים: ספרי ההיסטוריה שאתם חייבים לקרוא!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד