תעשיית ההייטק הישראלי משגשגת. ויש לכך כמה סיבות

תעשיית ההייטק הישראלית הפכה למנוע הצמיחה הבולט של מדינת ישראל. למעשה, הביקוש לעובדים לצד הצלחות פנומנליות של יזמים אשר החליטו להגשים את החזון שלכם ולהקים חברות הוביל את התעשייה הזו לעמדה חזקה ונחשקת מאוד, גם בזמן תקופה כלכלית לא פשוטה. מהן הסיבות לשגשוג ולהצלחה וכיצד גם אתם תוכלו להצטרף להצלחה? להלן כל הפרטים.

ביקוש שיא לעובדים

אחת הסיבות המרכזיות מדוע תעשיית ההייטק משגשגת ומצליחה נובע בין היתר מביקוש גבוה מאוד לעובדים, במגוון רחב של תחומים. תנאי העבודה המצוינים לצד אופק התקדמות וכן אפשרות לקחת חלק בהצלחה באמצעות חלוקה של מניות כמו גם דיבידנדים מאפשרת לאותן חברות להגדיל את כוחן, ובכך להשפיע על התעשייה כולה. אפשר למצוא משרות הייטק פנויות גם בעבור מי שיש לו ניסיון וגם למי שאין לו ניסיון כלל, ובהתאם לכך להצטרף לעשייה מבורכת שרק הולכת ותופסת תאוצה, הן בשל ניפוץ של תקרת הזכוכית והן בשל דרישה הולכת וגוברת של חברות לעיבוי של מערך כוח האדם.

מיתוג מעסיק מוצלח

תעשיית ההייטק השכילה להבין כי מיתוג מעסיק מוצלח הוא זה שיכול למשוך את הטאלנטים הגדולים ביותר בתחומם. למעשה, מדובר בתחום בעולם השיווק אשר מתמקד על מיתוג המתבצע גם בתוך הארגון וגם מחוצה לו, וזאת מתוך מטרה להפוך את מקום העבודה למקום שכיף לעבוד בו. חברות הייטק מצליחות להגיע מזה שנים ארוכות לראש הדירוג של חברות שטוב לעבוד בהן, ועל כן מיתוג מעסיק הוא הדרך לשמר את העובדים אבל גם למשוך עובדים חדשים שרוצים להצטרף להצלחה ולתהילה השמורה למי שעובד בענף משגשג.

אופק התקדמות

סיבה נוספת מדוע תעשייה זו משגשגת ומצליחה מאוד נובע בין היתר גם בשל אופק ההתקדמות. תעשייה זו נוטה לקדם בעלי תפקידים על פי הכישורים שלהם ובהתאם לבחינה של ביצועים, ולכן ככל שמתפתחים בצורה מקצועית ומצליחים להגיע להישגים במסגרת העבודה כך אפשר להתפתח בקריירה ואף להגדיל את ההכנסה באופן משמעותי, גם בעבור עובדים שאין להם בהכרח הכשרה טכנולוגית אבל יכולים להתקדם בסולם הדרגות ובכך להפוך לדמויות בכירות מאוד בחברות שגם מתרחבות לעולם, ולא נשארות רק ברמה המקומית.

 

 

מודל עבודה היברידי

עוד לפני פרוץ מגפת הקורונה מי שהתחילו את המודל של עבודה היברידית היו דווקא חברות הייטק. מאחר ועבודה בתחום הזה כרוכה בעבודה מסביב לשעון ועם מענה המתבצע גם ללקוחות מעבר לים, החלו החברות לספק לעובדים אפשרות לעבודה מהבית, כולל ציוד מלא שאותו מספקת החברה לרשות העובדים החפצים בכך. לאחר פרוץ מגפת הקורונה המגמה הזו התרחבה וכיום מדובר בסטנדרט של ממש אשר מאפשר לעובדים להגיע למשרד אבל גם לעבוד מהבית בצורה מרוחקת, ובכך ליצור איזון בין חיי משפחה לעבודה.

דינאמי ומשתנה בקצב מהיר

בשונה מתחומים אחרים, עולם ההייטק הוא עולם דינאמי שרק הולך ומתפתח ככל שהטכנולוגיה הופכת לחלק בלתי נפרד ומשמעותי מאוד מהחיים של מיליוני בני אדם בכל רחבי העולם. היכולת להיות עם אצבע על הדופק לצד למידה מתמדת המתבצעת במסגרת העבודה יוצרת סקרנות כמו גם יכולת להרחיב את סל הכלים המקצועיים, הן באמצעות הכשרות מקצועיות והן באמצעות קורסים מתקדמים שאותם מספקים מקומות העבודה לרשות העובדים, כחלק מתהליך של התפתחות אישית אך גם מקצועית.

לסיכום

תעשיית ההייטק מצליחה מזה שנים רבות לככב בראש הרשימה של מקומות עבודה שטוב לעבוד בהם, גם בשל תנאים מעולים אבל גם בשל מיתוג מעסיק מוצלח לצד מהלכים שנועדו לסייע לעובדים להגשים את עצמם, גם בפן האישי וגם בפן המקצועי.

שאלות בנושא תעשיית ההייטק הישראלי משגשגת. ויש לכך כמה סיבות

למידע נוסף על תעשיית ההייטק הישראלי משגשגת. ויש לכך כמה סיבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד