מה זה מערכת ERP ולמי השירות הזה מתאים?

ERP הוא אחד המושגים הבולטים והוותיקים ביותר בעולם המחשוב העסקי. לעסקים קטנים יחסית הוא אולי עדיין לא מוכר, אבל בעסקים בגודל בינוני וגדול, בוודאי שומעים עליו לא מעט. מה זה אומר? מהן התועלות של מערכת כזו? ומה מציעה מבחינה זו מערכת תפנית של חברת מטריקס?

אז מה זה ERP בעצם?

מערכות מחשוב בעסקים, מגיעות במגוון רחב של אפשרויות. בדרך כלל, כל מערכת מחשוב מספקת פתרון לתחום אחד ספציפי. כך העסק רוכש בהדרגה אסף תוכנות וחומרה, אשר נותנים מענה לכל צרכיו השוטפים. בשונה מכך, מערכת ניהול מסוג Enterprise Resource Planning או ERP, נוקטת בגישה ריכוזית ככל הניתן. זו היא מערכת אחת מרכזית, שמנסה פשוטו כמשמעו, לנהל הכול בעסק. יש לה בסיס נתונים מרכזי וסביבו, מטופלים תהליכים עסקיים מכל התחומים: ניהול כספי, ניהול קשרי לקוחות, ניהול מלאי, ניהול רכש, כוח אדם ועוד.

התועלות החשובות

ERP מספקת מגוון יתרונות חשובים לעסקים. בולטים בהם במיוחד, היתרונות הבאים:

  • התייעלות רוחבית – חיבורים בין מערכות ותהליכים, הם פעמים רבות מקור לעיכובים, טעויות, “נפילה בין הכיסאות" של הדברים וכדומה. ב-ERP הכול במערכת אחת וסיבוכים אלה מצומצמים בעקבות זאת, באופן משמעותי.
  • "גרסה אחת של האמת" – המידע החיוני לניהול העסק, מרוכז במקום אחד, ללא כפילויות מידע. תודות לכך, ניתן לראות בכל זמן נתון, מידע עדכני ומדויק ככל הניתן. זו היא נקודה חשובה מאוד, בהיבטים רבים. בשרות לקוחות למשל. אם לקוח מתקשר בכדי לברר מצב עם סיבוך כלשהו שנוצר לגביו, רצוי מאוד לתת לו בהקדם, את התשובה המדויקת והעדכנית ביותר. יש לכך תועלת גם בקבלת החלטות ברמת ההנהלה, אשר איכותה תלויה בדיוק ובעדכניות תמונת המצב שהמנהלים רואים.
  • צמצום הוצאות – מערכת אינטגרטיבית אחת, שמחליפה מערכות נפרדות רבות, גם חוסכת בהוצאות על חומרה ותוכנה. כולל בהקשר תוכנות עם יכולות חופפות ויכולות שלא משתמשים בהן.

 

 

למי זה מתאים?

ERP מתאים כעקרון לכל חברה. אך בפועל, זה הוא תחום שנועד לעסקים גדולים. ככל שהעסק גדול יותר, כך אתגרי הניהול הופכים ליותר מורכבים ושם תועלות ה-ERP יתבטאו במיוחד. חברות בצמיחה עשויות למצוא את עצמן עם יותר מערכות מחשוב מכפי שחשבו במקור שיידרש. אז עשוי לעלות על הפרק, פרויקט מעבר ל-ERP. חברות אחרות, מתוחכמות או מחושבות יותר, עשויות לקחת זאת מראש כאפשרות חשובה. אלה חברות שישקיעו במערכת ERP בשלב מוקדם יחסית בצמיחתן ויקצרו את הפירות בהמשך. בכל מקרה, המחשוב הוא חלק קריטי בתשתיות עסקים, עם השפעה גדולה מאוד על מצב העסק. כך שהחלטות לגביו, כמו יישום ERP ובאיזו מערכת ERP לבחור, הן משמעותיות ביותר.

מה מיוחד בתפנית?

תפנית מיוחדת, בכך שהיא מערכת ERP אשר מותאמת מראש למגזרים שונים. מגזרים כמו חברות יבוא ושיווק מוצרי צריכה, חברות שירותים, מרכזים רפואיים, גופים העוסקים בנכסים ונדל”ן מניב, מוסדות אקדמיה ומלכ”רים. ההתאמה עשויה להיות למגזרים מאוד ספציפיים ואלה עוד כמה דוגמאות, בכדי להמחיש זאת: תפנית עבור בתי דיור מוגן, עבור ניהול מרכזים לוגיסטיים או עבור חברות בתחום מוצרי הגמר לבית (ריצוף, קרמיקה, סניטציה וכדומה). התאמה זו מראש למגזרים, חוסכת עבור העסק צורך להשקיע בכך בעצמו. תפנית מעניקה למעשה מענה ייחודי, שהוא ייעודי לצרכי אותם מגזרים. במגזרים אלה, זהו פתרון בסט אוף בריד בתחומו. תפנית פותחה בידי חברת הטכנולוגיה המקומית הבולטת מטריקס. בשלב זה, היא למעשה מערכת וותיקה למדי, אשר קיימת בשטח מעל לשני עשורים ועוברת שכלול ועדכון מתמידים.

לסיכום

כפי שראיתם, ERP הוא סוג מערכות חשוב ביותר ורב עוצמה. תפנית, מערכת ה-ERP של מטריקס, לוקחת זאת אפילו יותר קדימה, כך שתוכלו ליישם זאת באופן היעיל ביותר. כדאי לנסות.

שאלות בנושא מה זה מערכת ERP ולמי השירות הזה מתאים?

למידע נוסף על מה זה מערכת ERP ולמי השירות הזה מתאים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד