עושים היסטוריה: הכירו את הפעילות המבורכת של עמותת אחינועם בראשות רפי, איל ומשה אדרעי

ביחס לעמותות חברתיות, עמותת אחינועם בראשות האחים רפי, איל ומשה אדרעי הצליחה לשמור על פרופיל נמוך יחסית, וזאת למרות פעילות ענפה שמתרחשת באזורי הפריפריה למען בני הנוער. למעשה, הפעילות המבורכת של העמותה למען הפריפריה היא זו שהופכת אותה לייחודיות מאוד בנוף העמותות בישראל, וכעת הגיע הזמן שגם אתם תכירו את המייסדים וכן את הפעילות שהצליחה לעשות היסטוריה ולאפשר לאלפי בני נוער מכל רחבי הארץ לממש את הפוטנציאל הטמון בהם, כל זאת באמצעות תמיכה מסיבית שמתרחשת החל מגיל 16 ועד להשתלבות בשוק התעסוקה.

מה הופך את עמותת אחינועם לעמותה מובילה בתחומה?

את עמותת אחינועם הקימו האחים רפי אדרעי, איל ומשה. האחים נולדו וגדלו בעיר צפת וחונכו לעשייה חברתית, ראיית האחר וכן מתן סיוע. האחים שנולדו וגדלו בצפת הצליחו בענק בעולם העסקים והאקדמיה, ועל כן החליטו לממש את התשוקה החברתית שלהם בדמות הקמה של עמותת אחינועם הנקראת על שם האב שמהווה בעבורם מקור של השראה וכוח. העמותה חרטה על דגלה ליצור שווין הזדמנויות בחברה הישראלית, ובייחוד באזור הפריפריה. הפער הבלתי נתפס בין בני הנוער שמתגוררים באזור הפריפריה לבין המרכז רק מעמיק, כאשר עדות לכך ניתן היה למצוא בזמן פרוץ מגפת הקורונה אשר הובילה למעבר ללימודים מרחוקים. רבבות בני נוער מאזור הפריפריה נאלצו להפסיק את הלימודים בעקבות המעבר ללימודים מרחוק, אולם במסגרת הפעילות המבורכת של העמותה, הצליחו האחים ביחד עם צוות המתנדבים לצוות במבצע גיוס שבמסגרתו נאספו מהציבור מחשבים חדשים או מחודשים, כל זאת לטובת יצירה של תמהיל לימודים המאפשר לאותם תלמידים שידם אינה משגת להמשיך את שגרת הלימודים. מדובר רק בפרויקט אחד מיני רבים שאותה מקדמת העמותה והעומדים בראשה, כל זאת בהתנדבות מלאה ועם שימת דגש על ראייה לגבי העתיד.

 

עושים היסטוריה: הכירו את הפעילות המבורכת של עומתת אחינועם בראשות רפי, איל ומשה אדרעי

 

שלל תוכניות למען קידום בני נוער באזור הפריפריה

רפי אדרעי ביחד עם אחיו עוסקים בתחום הרווחה והחינוך מזה שנים רבות. את העמותה הקימו למען אותם בני נוער אשר מהווים את דור העתיד של מדינת ישראל שלא פעם מוצאים את עצמם ללא תמיכה מצד הרשויות. על כן, החליטו ראשי העמותה ליצור בעבור אותם בני נוער מעטפת אישית הכוללת בין היתר תוכנית ליווי אישית ארוכת טווח החל מגיל 16 ועד להשתלבות בשוק התעסוקה, קידום של בני ובנות נוער בני העדה האתיופית במסגרת של תוכנית המטפחת את היכולות האישיות וכן תחושת המסוגלות, כל זאת לטובת קבלה ליחידות מובחרות בצבא וכן תפקידי קצונה.

צמצום פערים – חלק בלתי נפרד מהפעילות של העמותה

תוכנית נוספת של העמותה היא שיפוץ של מבנים כמו ספריות בעיר צפת, כאשר ע"פ רפי אדרעי מעמותת אחינועם התוכנית הזו עתידה להמשיך גם לרשויות נוספות, לאור היכולת להוביל ליצירה של מסגולות עצמית שתגיע לידי ביטוי גם במסגרת הצבאית אבל גם במסגרות נוספות כמו האקדמיה. זאת ועוד, העמותה מקדמת חלוקה של מלגות בעבור בני נוער בסיכון, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מערך תמיכה פיננסי בעבור בני נוער אשר זקוקים לסיוע הזה. על כן, אין ספק כי הפעילות המבורכת של העמותה מצליחה לעשות היסטוריה ואף ליצור יכולת להוביל ליצירה של חברה שוויונית יותר, וזאת למרות הפערים החברתיים והכלכליים שרק הולכים ומעמיקים.

לסיכום

לסיכום האחים רפי אדרעי, איל ומשה כיוונו גבוה והצליחו להקים עמותה שפועלת למען העתיד של בני ובנות נוער מאזור הפריפריה. לאור ההצלחה, המייסדים ביחד עם המתנדבים מתכוונים להמשיך ולקדם את התוכניות הללו בפריסה ארצית, כל זאת מתוך אגנד'ה ברורה של צמצום הפערים בחברה הישראלית.