ערבות הדדית כחול לבן: הכול על פועלו המיוחד של מרכז גרנות

אחד הערכים שהכי חשוב לקדם כיום בחברה הוא ערבות הדדית. זה רלוונטי לכל המדינות בעולם, אבל במיוחד למדינה כמו שלנו, בה יש מגוון רחב של אוכלוסיות וקבוצות שלא תמיד רואות עין בעין מבחינת תפיסת עולמן. אחד הארגונים שמנסים לקדם את התחום הזה הוא מרכז גרנות, עמותה שפועלת למען שינוי חברתי נרחב. אז מדוע ערבות הדדית היא כל כך חשובה, איך ניתן לקדם אותה ואיך העמותה עושה זאת?

למה ערבות הדדית בחברה היא חשובה?

ערבות הדדית בחברה היא חיונית לרווחתה של הקהילה כולה. כאשר יחידים וקבוצות מכירים באחריות המשותפת שיש להם אחד כלפי השני, סביר יותר שהם יעבדו יחדיו למען מטרות משותפות, וזאת בכדי להבטיח את זה שהצרכים של כל חברי הקהילה ייענו. מדובר ברווח לכל הצדדים המעורבים.

באמצעות ערבות הדדית ניתן לקדם את תחושת האחדות בין האזרחים השונים. כאשר אנשים מרגישים תחושת ערבות ביניהם, יש סיכוי גבוה יותר שהם ישתפו פעולה אחד עם השני. זה גם עוזר לבנות אמון והבנה בין אנשים מרקעים שונים ובכך להפחית מתחים חברתיים שקיימים. ערבות הדדית יכולה להפחית קונפליקטים, דבר שהכרחי מאוד בחברה של היום.

עוד סיבה מדוע ערבות הדדית היא כל כך חשובה היא שהיא יכולה לעזור לטפל בבעיות חברתיות שונות, ביניהן עוני, אי שוויון ואפליה. על ידי הכרה באחריות המשותפת של כל אחד כלפי חברים פגיעים מקצוות החברה, יחידים וקבוצות יכולים לעבוד יחדיו בכדי ליצור חברה צודקת ושוויונית יותר, בה כל האנשים יכולים לשגשג.

 

 

איך ניתן לייצר ערבות הדדית בחברה בארץ?

קיימות מספר דרכים לייצר ערבות הדדית, ובאמצעותם פועלת גם עמותת מרכז גרנות במרץ. למשל:

דרך אחת היא באמצעות חינוך. חינוך הוא כלי רב עוצמה להעלאת מודעות וקידום של נושא הערבות ההדדית. ברגע שמטמיעים ערך זה מגיל צעיר, אנשים מושפעים מכך ויכולים לעזור לטפח תרבות של אחריות אחד כלפי השני וסובלנות.

דרך נוספת היא מעורבות קהילתית. ברגע שמעודדים אנשים להיות מעורבים יותר בקהילות שלהם- כך תחושת האחריות שלהם כלפי אנשים אחרים מתעצמת. אם זה באמצעות עבודה התנדבותית, שירות קהילתי או השתתפות בארגונים שונים- אנשים שמתנדבים יכולים לייצר ערבות הדדית בינם לבין אנשים אחרים אותם הם פוגשים.

עוד דרך חשובה היא טיפוח תקשורת חיובית ומקדמת. עידוד של תקשורת פתוחה ודיאלוג בין יחידים וקבוצות יכול לעזור לקדם הבנה הדדית ומעורבות אחד בחוויה של האחר. אפשר לעשות זאת באמצעות מפגשים יזומים בין קבוצות שונות, כנסים, ימי עיון, אירועים ועוד.

איך עמותת מרכז גרנות מעודדת ערבות הדדית?

לעמותה יש מספר דרכי פעולה שמנסים ומצליחים לייצר ערבות הדדית חברתית וקהילתית. עמותת מרכז גרנות מפיקה כנסים ואירועים שאליהם מוזמנים אנשים מכלל האוכלוסיות, וזאת בכדי לייצר פתיחות, לשתף בחוויות ולייצר מפגשים בין תפיסות עולם שונות. העמותה מקדמת התנדבות בקהילה ויוזמת ימי התנדבות מרוכזים, לנוער ולמבוגרים. העמותה גם עוזרת לאנשים במצבים מיוחדים וקשים שזקוקים לעזרה מיידית. מתנדבים מטעם העמותה מנסים לעזור באופן אישי בכל מקרה שכזה ולמצוא פתרונות זמניים ופתרונות לטווח הארוך.

העמותה גם מכשירה מטפלים כדי שיוכלו להעביר את הגישה המיוחדת והערכים אל האוכלוסייה איתה הם מתעסקים. דבר זה יכול לייצר ערבות הדדית בקבוצות שלא היו נחשפות לתכנים האלה בדרך אחרת.

לסיכום

מרכז גרנות תמיד שמחים לקבל תרומות ומתנדבים חדשים, אז אם הנכם מאמינים בדרך שאותה הם סוללים אתם מוזמנים ליצור איתם קשר.

שאלות בנושא ערבות הדדית כחול לבן: הכול על פועלו המיוחד של מרכז גרנות

למידע נוסף על ערבות הדדית כחול לבן: הכול על פועלו המיוחד של מרכז גרנות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות
גלילה לראש העמוד