האבולוציה של המקטרות: ממקטרת עץ ועד למקטרת זכוכית

אם אתם אוהבים עישון במקטרת, אתם בטח תשמחו לדעת מאיפה התחילה המקטרת את דרכה וכיצד התפתחה עם השנים. המקטרת אשר משמשת לעישון ונדמה שכיום פחות ופחות אנשים משתמשים בה, הייתה בעבר כלי מרכזי לעישון אשר אנשים רבים עישנו דרכו ועל כן, עם השנים התפתחה המקטרת כך שתתאים לחברה המודרנית ותהיה נוחה ואיכותית ביותר.

תחילת השימוש – שימוש רפואי

המקטרת התחילה את דרכה בשימוש רפואי לצורך ריפוי וטיפול במחלות וכן שימש באירועים דתיים. כמובן שהמקטרת גם שימשה גם לעישון עוד מקדמותה אך השימוש לעישון התפתח מעט מאוחר יותר במאה ה-16 אך נהיה עיקרי ורחב בעיקר במאה ה-17 והוא השימוש שנשאר עמנו עד היום. היעילות של המקטרת בשריפת עשבים ומיקוד העשן אשר יוצא מהם, אפשר להשתמש במקטרת לכול מיני מטרות אשר כבר פחות רואים היום מבעבר.

ייצור המקטרת כיום

כיום, ייצור מקטרות מתבצע בבתי מלאכה ברחבי העולם או בתור ייצור אומנותי של ממש. מקטרות המיוצרות באופן פרטני בעבודת יד עשויות להיחשב פריט אומנות ואנשים רבים גם בוחרים לקנות אותן על רקע כזה. רוב המקטרות כיום הן מקטרות עץ העשויות מגזע עץ הנקרא עצבונית. כמובן שישנם יצרני מקטרות אשר מעדיפים סוגים שונים של עצים כתלות ברצון ובחזון של היצרן.

  1. מקטרות מעץ – בדומה למקטרות של פעם עשויות מעץ בצורה המקובלת של מקטרת.
  2. מקטרות מזכוכית – עשויות להגיע צבעוניות מאוד עם הרבה צורות ובעיצובים מיוחדים.
  3. מקטרות ממתכת – המתכת מאפשרת להגיע לכול מיני צורות חדשניות כמו פיה ארוכה הרבה יותר או צבעים מעניינים..

 

מקטרות מעוצבות ומיוחדות

מקטרות העץ פינו חלק ממקומן בעבור מקטרות זכוכית אשר מיוצרות בעיצובים מיוחדים וחדשניים. שילוב של צבעים וצורות מביאים כיום לשוק מקטרות מיוחדות וייחודיות. נדמה כי המראה המיושן והחדגוני של המקטרת כבר לא כול כך באופנה ואילו צורות מיוחדות ופרשנויות מעניינות למקטרת הן אלה שתופסות את מקומן של המקטרות הישנות שהיו עשויות מעץ בצורה מאוד ספציפית.

מקטרת – למעשנים בסטייל

בעוד בעבר אנשים תפסו אחרים המעשנים במקטרת כמיושנים והיה נדמה כי מקטרת היא נחלתם של המבוגרים והקשישים המעשנים, כיום כבר ממש לא מדובר ביחס שכזה. עם הכניסה של המקטרות המעוצבות והמיוחדות, בייחוד אלו אשר נעשות בעבודת יד ומעוצבות בסטייל, דווקא צעירים רבים מוצאים במקטרת מענה טוב לעישון כיפי אך גם ללא ספק שכזה כנתפס כהרבה יותר מגניב.

טבק למקטרת

התפתחות מעניינת נוספת שיש כיום בשוק העישון הוא ההפרדה שקרתה בין טבק לסיגריות לבין טבק למקטרות. באם אתם שוקלים לעבור לעישון ממקטרת חשוב שתדעו שמומלץ להשתמש ובעצם לעשן טבק המותאם ומיוחד בעבור מקטרת. הטבק משפיע כמובן על החוויה ועל משך תחושת העישון אך הוא קריטי לצורך השלמת החוויה של המקטרת ובאופן כללי, אם אתם אנשי מקטרות אתם ודאי רוצים לעשות הכול כנדרש לצורך השלמת החוויה כולה.

עישון במקטרת הוא ללא ספק שונה בחוויה מעישון מסיגריות ויש אנשים אשר לגמרי מעדיפים את המקטרת על פני העישון הרגיל. יתרה מכך, כיום מדובר בשוק רחב וחדשני אשר מציע סוגים רבים של מקטרות המעוצבות בצבעים ובצורות מיוחדות ומאפשרות לכול אחד ממש להביע את עצמו דרך המקטרת שהוא בוחר לקנות. אם אתם מאנשי המקטרות, חפשו את האפשרויות החדשות על מנת לגוון את חווית העישון שלכם ולהיחשף לעולמות חדשים.